Посначення статусу програмного забезпечення (ліцензія)

Безкоштовні програми (вільне програмне забезпечення, freeware) - це програми за користування якими не потрібно нічого платити.

Безкоштовні програми з рекламою (adware) - це програми за користування якими не потрібно нічого платити, але в інтерфейс програм вбудовані рекламні оголошення або банери. Яскравий приклад таких програм це ICQ клієнти. Реклама допомагає розробнику отримувати прибутки з робробки програми без переходу на платну версію.

Умовно-безкоштовні програми (shareware, trial) - Це вид програм користування якими може бути обмежене кількістю запусків (наприклад 1 запуск в день, або 10 запусків всього), або обмеженим періодом безкоштовного користування (тиждень, місяць). Стандартно після закінчення кількості запусків або терміну користування користувач повинен купити програму щоб продовжити користування нею.

Демо версія (demo) - Це вид програм які створені для демонстрації повної версії цієї програми, але вони мають вкорочений функціонал що змушує користувачів купувати повну версію. Наприклад програма яка при редагуванні вставляє свою рекламу в створений файл, або має можливість створення документу без можливості збереження або друку.